İlçemizde  “12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma” etkinliği düzenlendi.
 
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından  organize edilen ve bu yıl 96. yılı gerçekleştirilen "12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma” programı Ali Rıza Yılmaz Ortaokulunda  gerçekleştirildi. Organizasyona saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlanırken, Ali Rıza Yılmaz Ortaokulu Müzik Öğretmeni Mine Kılıç tarafından davetlilere günün anlam ve önemini belirten konuşma gerçekleştirildi. Ardından Mehmet Akif Ersoy’un hayatı ilgili sinevizyon gösterisi sunumu yapıldı. Daha sonra yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
 
Törende bir konuşma yapan İlçemiz Kaymakamı Sayın Selçuk Köksal, İstiklal Marşımızın ve onu yazan Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un toplumumuz ve tarihimiz açısından son derece önemli bir yeri olduğunu vurgulayarak  İstiklal Marşımızın İstiklal Mücadelemizde toplumu kenetleyen birleştirici bir görev üstlendiğini, bu vesileyle milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u bir kez daha minnet ve hayırla yad ediyoruz  dedi.
            
Törene, İlçemiz Kaymakamı Sayın Selçuk Köksal, Belediye Başkanı Yakup Samangül, daire müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı