Derepazarı Kaymakamı Sayın Selçuk KÖKSAL ilçede eğitimine devam etmekte olan 3ve4. Sınıf öğrencilerini yüzme kursuna katılmalarına imkan sağladı.
Yüzen Okullar Projesi kapsamında ilçenin merkezindeki değişik ilkokullarda eğitim öğretime devam eden kız ve erkek öğrenciler servis araçlarıyla ders öğretmenlerinin denetim ve kontrolünde Rize Olimpik Yüzme Havuzuna gidiyor ve antrenörlerin eşliğinde yüzüyorlar. Kız öğrencilerinin bayan antrenör eşliğinde küçük havuzda, erkek öğrencilerin ise erkek antrenör eşliğinde büyük havuzda ders almaktadırlar.
         Yapılan çalışma hakkında bilgi veren Derepazarı Kaymakamı sayın Selçuk KÖKSAL “Bu çocuklarımız yarının büyükleri olacaktır. Bunların çağın gerektirdiği bilgi, beceri ile donatılması bizim için en önemli görevdir. Bu anlamda Yüzen Okullar Projesine destek veren herkese teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın her şeyin en iyisine sahip olmasına çalışıyoruz. Zihnen gelişmenin yanında, bedenen de gelişmelerini sağlamaları ve kötü alışkanlıklardan korunmaları için spor yapmak önemlidir. Gönül arzu eder ki bu çocuklar öğrendikleri bu sporu lisanslı hale getirsinler ve uluslararası müsabakalarda ilimizi ve ülkemizi temsil etsinler. Emeği geçen herkese Derepazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Gençlik Hizmetleri ve spor İl Müdürü Mustafa ÇELİK’e teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
         Çalışma hakkında bilgi veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa ÇELİK ise “spora ve eğitime destek veren kaymakam beyin bu projesi bizi çok memnun etti. Talebi değerlendirip kız ve erkek öğrencilere ayrı ayrı havuz ve eğiticileri tahsis ettik. Belkide bu çocuklarımız içinden milli sporcu çıkacak, ilimizi ve ülkemizi temsil edeceklerdir. Emeği geçenlere teşekkür ediyor, gençlerimizi tebrik ediyorum” dedi