İlçemiz Kaymakamlığı tarafından “Otizmde Farkındalık ve Aile Desteği Programı” kapsamında otizm hastalığına dikkat çekmek, İlçemizde farkındalık yaratmak, sahadaki uzmanların bilgi ve tecrübelerini paylaşarak bu rahatsızlık konusunda bireylerin daha donanımlı hale gelmesini sağlamak, bilgi düzeyini yükseltmek ve kurumlar arası işbirliğini güçlendirerek doğru adımların zamanında atılmasını sağlamak amacıyla İlçemizde panel düzenlendi. 
Panelde konuşmacı olarak; Rize Ruh Sağlığı Biriminde Uzman Salih YILDIRIM, Rize İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı 1 Nolu Sağlıklı Hayat Merkezinde Çocuk Gelişimci Begüm EVİRGEN ve Rize Otizmle Mücadele ve Eğitim Derneği Başkan V. Mukaddes USTA katıldı.
Panelde konuşmacılar; otizm nedir?, Otizmli çocuklarda davranış sorunları ve çözümleri, otizmde ergenlik, otizmli çocuklarda ergoterapi yaklaşımları, ailelerin otizmi kabullenme sürecinde sosyal hizmetlerin rolü, otizmde fizyoterapi ve rehabilitasyon yaklaşımları ile ilgili anlatımlar yaptılar.
        Panele İlçemiz Kaymakamı Sayın Selçuk KÖKSAL, birim amirleri ve çok sayıda vatandaşlarımız iştirak etti.
         Ayrıca otizm konusunda vatandaşları bilgilendirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla hazırlanan broşür ve afişler dağıtıldı.